top of page

Mercy Center
Narva

Mercy Centeri kohta

Mercy Center on heategevuskeskus, mis on sotsiaalvaldkonnas tegutsenud alates 1989. aastast.

Peamine suund on aidata lapsi ja vähekindlustatud peresid, kes kogevad alkoholi- ja/või narkosõltuvust ning on majanduslikult raskes olukorras, osalise või täieliku puudega.

Millised lapsed keskuses käivad? - Lapsed, kelle perekonnad võivad kogeda moraalset ja/või füüsilist ja/või seksuaalset väärkohtlemist. Lastekodulapsed ja erivajadustega lapsed.

Miks lapsed abi vajavad? - Kuna sellised lapsed arenevad vales vaimses suunas, ei näe nad õiget/head eeskuju, ei tunne tuge perekonna poolt. Ja lapse õigeks arenguks on tema ühiskond väga oluline.

Kuidas saab keskus aidata? - Mercy Center pakub lastele ja nende vanematele tasuta majutust, kus lapsed saavad kaks korda päevas; teha koos õpetajatega kodutöid; viia läbi arenguvestlusi alkoholi, narkootikumide ja sigarettide ohtlikkusest; käia keeleringides ja huviringides. Vanemad lapsed alates 12. eluaastast hoolitsevad ruumide eest, aitavad õpetajatel keskuses korda hoida ja seeläbi täiskasvanueluga kohaneda.

Meie missiooniks on aidata lastel kohaneda täiskasvanu eluga, kaitsta neid negatiivsete tagajärgede eest, uskuda endasse ja oma tugevatesse külgedesse ning vaadata maailma teise pilguga.

Screenshot 2024-02-15 at 14.08.30.png

Meie ajalugu

1989. aasta juulist kandis organisatsioon nime Eesti Loode Piirkondlik Halastusmissioon. 1998. aastal registreeris organisatsioon ametlikult tegevuse MTÜ Virumaa Heategevuskeskusena.​

MTÜ Virumaa Heategevuskeskuse vajalikkust ja tähtsust on aastaid tundnud ja hinnanud paljud haridus-, laste- ja raviasutused ning ka ühismajade elanikud, invaliidid ja kodutud. Juhindudes Narva noorte elust ja nende sotsiaalsetest vajadustest, võttis organisatsioon vastu otsuse osta Narvas Võidu 17E asuvad vanad garaažid. Siis oli noorte, lääneriikide sõprade ja paljude murelike inimeste abiga alustatud hoonete rekonstrueerimist. Põhitööd olid kestnud 15 pikka aastat. Alates 2016. aastast on Mercy keskus täielikult vastanud kõikidele riigi nõuetele ja standarditele.

0ac647_25ffbb51ccd44858a0b6d933fd4146b8~mv2.webp

Lisateavet meie viimaste uudiste kohta

Our Team

Coming Events/Projects

In this section are events or projects of the Mercy Center. 

 • Toida oma naabrit
  Toida oma naabrit
  Время еще не определено
  Halastuskeskus
  Время еще не определено
  Halastuskeskus, Võidu prospekt 17e, 21008 Narva, Eesti
  Kutsume Sind osalema meie projektis "Toita naabrit". Mitte igaüks ei saa endale lubada täisväärtuslikku toitumist.

Asutaja

Anatoli Pljuško

Tänu Anatoli Pljuškole, kes suutis oma unistused teoks teha, tekkis see imeline koht - Heategevuskeskus või Mercy Center. Siin saavad nii lapsed kui täiskasvanud hoolitsust, armastust ja osa oma elust. Muretute inimeste ja Anatoli sõprade abiga varustab keskus igapäevaselt vajalikke asju neile, kes neid vajavad.

founder Anatoly Plyshko

Võta meiega ühendust

Sõnum saadetud. Aitäh

contacts
bottom of page